Wczasy nad morzem, wypoczynek - Jastrzębia Góra 

Jastrzębia Góra to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok tej miejscowości, będącej najdalej na północ wysuniętym punktem w Polsce (co poświadcza pomnik Gwiazda Północy) przyciąga co roku i przez cały rok tysiące turystów.

Specyfikę nadmorskiego kurortu, podkreśla wyjątkowo malowniczy, wysoki klif, stale rzeźbiony przez morskie fale. Wakacyjne rozplanowanie Jastrzębiej Góry, pozwala w niej znaleźć zarówno żyjące całą dobę centrum nadmorskiej rozrywki, jak również spokojne, gwarantujące ciszę i spokój dzielnice zabudowane domkami i domami wakacyjnymi. Jastrzębia Góra stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości (Karwia, Władysławowo, Półwysep Helski), jak również do Trójmiasta.

 

Domki w Jastrzębiej Górze

Z racji swojego uroku, popularności, a także specyficznego położenia, dzisiaj Jastrzębia Góra stała się nie tylko wakacyjnym miejscem rodzinnego ciekawego wypoczynku, ale również całoroczną mekką spacerowiczów i miłośników morza.

 

Atrakcje w Jastrzębiej Górze i okolicach

Najważniejszą atrakcją Jastrzębiej Góry jest jej wakacyjny charakter kurortu i plaża - może nie najszersza, ale krajobrazowo jedna z piękniejszych w Polsce i dająca pełen komfort odpoczynku w klifowym klimacie. Z Jastrzębią Górą graniczy Rozewie - w którym znajdziemy rezerwat przyrodniczy "Przylądek Rozewski" oraz Latarnię Morską w Rozewiu (widoczną z balkonów naszych domków). Warto przejść się wąwozem w Lisim Jarze stanowiącym atrakcję turystyczną, która znajduje się na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jar o długości 350 m, ciągnie się wąskim pasem do Morza Bałtyckiego. Maksymalne zagłębienie jaru osiąga 50 metrów, a jego zbocza porośnięte są ponad stuletnim lasem bukowym. Koniecznie również podczas spaceru, trzeba zobaczyć najdalej wysunięty na północ punkt Polski oznaczony obeliskiem "Gwiazda Północy".

Samo centrum Jastrzębiej Góry to pasmo niekończących się atrakcji dla dzieci, a także barów i restauracji ze słynnym na całą Polskę Domem Whisky na czele i odbywającym się w nim corocznym festiwalem whisky.

Jastrzębia Góra to także doskonała baza wypadowa dla rowerzystów, na dzikie plaże Karwieńskich Błot, na Półwysep Helski czy dalej do Gdańska, Gdyni czy Sopotu. Infrastruktura komunikacyjna wybrzeża daje dzisiaj nieograniczone możliwości podróżowania po okolicy i do Trójmiasta w różnoraki sposób.